pomiń nawigację

Podologia

2012-03-01

Zbliża się wiosna, a zatem czas sandałów. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze stóp do zaprzyjaźnionego gabinetu podologicznego. Więcej szczegółów dotyczących gabinetu oraz samych zabiegów znajdą Państwo w artykule…

Artykuł dla MARMED HEALTH CARE

MARMED : Dlaczego zajęliście się Państwo leczeniem i pielęgnacją stóp - podologią?
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Opieka” : Stopy, o których nie pamiętamy i tak często nie dbamy są ważnym elementem naszego ciała. Stąd systematyczne dbanie o stopy nie jest już dzisiaj luksusem ale koniecznością. Sucha skóra na stopach może być na przykład pierwszym z objawów cukrzycy, często też predysponuje do pękających pięt. Szeroko występującym schorzeniem jest również grzybica stóp i paznokci pojawiająca się u ok. 50 % populacji. Kolejnym i najbardziej bolesnym problemem są wrastające paznokcie uniemożliwiające codzienne, prawidłowe funkcjonowanie. Najczęściej statystycznie z powodu wrastających paznokci cierpią osoby pomiędzy 15 a 40 rokiem życia, dwa – trzy razy częściej mężczyźni lub chłopcy. Inne problemy dotyczące stóp i nóg to deformacje stóp, niedokrwienie kończyn, żylaki, stopa cukrzycowa. A zatem dbałość o stopy poprzez pielęgnację i leczenie staje się ważką częścią świadczeń medycznych. Podolog przeciwdziała powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, a także planuje i przeprowadza kurację w przypadku już istniejących dolegliwości. Tym, co wyróżnia podologa spośród innych specjalistów zajmujących się stopami, jest ścisła współpraca z lekarzami rożnych specjalności, takich jak Diabetolog, Dermatolog, Chirurg, Ortopeda.

MARMED : Do kogo skierowane są usługi medyczne wykonywane w gabinecie podologicznym?
NZOZ Opieka : Naszą ofertę kierujemy do osób w każdym wieku, które odczuwają różne dolegliwości w stopach. Do Seniorów, którym pielęgnacja stóp i paznokci niejednokrotnie sprawia trudności, a dodatkowo jest znacznie skomplikowana schorzeniami takimi jak na przykład cukrzyca czy grzybica lub zrogowaciałe paznokcie. Do kobiet w ciąży, dla których usuwanie powstających odcisków czy pękających pięt, spowodowanych zwiększeniem masy ciała, jest niedogodne do pielęgnacji w czasie ciąży i powoduje niepotrzebny stres. Do młodzieży i dzieci ( ich rodziców, opiekunów ), które uprawiają różne sporty i zaczynają chodzić w butach na wysokim obcasie, co przy nie do końca jeszcze ukształtowanych kościach, powoduje bardzo szybką deformację palców i paznokci.

MARMED : Co zyskujemy lecząc nasze stopy i dbając o ich profilaktykę?
NZOZ Opieka : Zdrowe i zadbane stopy mają ogromny wpływ na postawę i stan zdrowia człowieka. W gabinecie podologicznym można uzyskać pomoc w zakresie prawidłowego skracania paznokci, opracowania paznokci grzybiczych czy zgrubiałych, usuwania modzeli i odcisków, korekcji za pomocą klamer paznokci wrastających i wkręcających się. Zadaniem podologa jest rozpoznawanie zmian patologicznych na stopach oraz przeprowadzanie odpowiednich zabiegów. Prowadzony przez nas gabinet podologiczny posługuje się nowoczesnym i bezpiecznym sprzętem, używamy materiałów jednorazowych, narzędzia są dezynfekowane i sterylizowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi sterylizacji i dezynfekcji. Leczymy i pielęgnujemy nie tylko stopy ale również dbamy o dezynfekcję obuwia. Po skończonym zabiegu pacjent wkłada stopy do zdezynfekowanego obuwia (metodą ozonowania).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.achzdrowestopy.com


Pozostałe

2017-10-02 Zakończenie programu lojalnościowego Health Club

Program lojalnościowy Health Club dobiega końca, dokładnie 31.10.2017 roku zostaje zakończony program promocyjny Health Club. Czytaj »

2013-07-11 Nowy numer kwartalnika Czas Na Zdrowie!

Kolejny numer nowego Magazynu Medycznego Czas na Zdrowie. Czytaj »

2013-04-04 Nowy numer kwartalnika Czas Na Zdrowie!

Kolejny numer nowego Magazynu Medycznego Czas na Zdrowie. Czytaj »

2013-01-31 Zimowe wydanie Czasu Na Zdrowie

Czwarty numer Magazynu Medycznego Czas na Zdrowie. Czytaj »

2012-07-17 Kolejny numer kwartalnika Czas Na Zdrowie

Trzeci numer nowego Magazynu Medycznego Czas na Zdrowie. Czytaj »

2012-04-20 Nowy numer kwartalnika Czas Na Zdrowie!

Drugi numer nowego Magazynu Medycznego Czas na Zdrowie. Czytaj »

2011-12-06 Czas Na Zdrowie!

Pierwszy numer nowego Magazynu Medycznego Czas na Zdrowie. Czytaj »

2010-09-24 Uwaga! Rusza Akcja PEGAZ 2010

Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ustalił termin przyjmowania przez Oddziały PFRON w roku 2010 wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu „Pegaz 2010”. Czytaj »

2010-03-28 Uwaga! Zmiana sposobu korzystania z kart Health Club!

Z dniem 1.04.2010 r. nastąpi zmiana sposobu korzystania z kart Health Club. W tym dniu uruchomiony zostanie Punktowy Program Lojalnościowy. Czytaj »